A szerdai óra:
Az óra elején szerencsére nem írtuk meg az ígért dolgozatot. E helyett kísérleteket végeztünk amelyeket a későbbiekben megtudunk majd magyarázni. 7 kísérletet végeztünk:
- Fecskendő végét befogtuk majd a kihúztuk a másik végét. A kihúzós végét elengedtük és az leereszkedett.
- Injekcióba kis vizet felszívtunk, befogtuk a végét és kihúztuk a másik végét. A vízben apró buborékok jelentek meg.
- Kémcsövet félig megtöltöttük vízzel és a lyukas felével lefelé belehelyeztük egy vízzel teli műanyag palackba. Lezárjuk a palackot és ha megnyomjuk az oldalát akkor a kémcső lesüllyedt.
- Kilyukasztottunk egy palackot több helyen is és megnyomtuk az oldalát. A palackból minden lyukon folyt ki víz.
- Egy üveget megtöltöttünk forró vízzel és letört az alja (ez egy véletlen kísérlet volt).
- Meleg vízzel megtöltöttünk egy széles szájú üveget majd kiöntöttük belőle a vizet. Ráraktunk az üveg tetejére egy főtt tojást. A tojás szépen lassan belecsúszott a pohárba és ott maradt. A későbbiekben a tanárunk valahogy kioperálta belőle a tojást, nem tudom hogyan.
- Asztal szélére helyeztünk egy vonalzót és rácsaptunk a végére. A vonalzó leesett. A vonalzót visszatettük az asztalra és az asztalon levő végére egy papírt helyeztünk. Rácsaptunk a vonalzó végére és a vonalzó nem esett le.
Az óra második felében a nyomással foglalkoztunk. Megtudtuk, hogy hogyan kell kiszámolni (erő / térfogat) és azt is hogy a hidrosztatikai nyomás (sűrűség x mélység x gravitációs gyorsulás) nem csak a folyadékokra, hanem a gázokra is vonatkozik. Ezzel kapcsolatban feladatokat is megoldottunk amelyeket én sikeresen megcsináltam.
Kérdésem nem merült fel.