A pénteki óra:
Az óra elején megismerkedtünk Torrichelli egyik kísérletével:
- Egy kádat megtöltött higannyal és szájával lefelé belehelyezett egy higannyal töltött kémcsövet.
- Megfigyelte, hogy a cső tetejénél mindig lejjebb csúszik a higany. A kádban lévő higany teteje és a csőben lévő higany teteje közt a táv mindig 76 cm volt (ezt később mérték egységként is használták "higany milliméter" néven)
Az óra folytatásában értelmeztük a kísérletet, majd sürgősen ismételnünk kellett, mivel fogalmunk nem volt az SI jelentéséről. Miután ezt a kis ismétlést megtettük, az óra fele már elment.
De végül is eljutottunk a kívánt részhez a légnyomáshoz. Megismertünk néhány a nyomásra vonatkozó mértékegységgel (bár, atmoszféra, stb.) és megtanultuk, hogy mitől függ egyáltalán a légnyomás mértéke (tengerszint feletti magasság, hőmérséklet, levegő sűrűsége). Miután ezzel végeztünk visszatértünk a párolgáshoz és a páratartalomhoz. Megismertünk néhány kifejezést: telített levegő, relatív páratartalom. Megtudtuk, hogy amikor esik az eső a felhőben a maximális főlé emelkedik a páratartalom és a víz kicsapódik. Házi feladatnak megkaptuk, hogy a hétfői dolgozatra nézzük át a tanult leckéket és oldjunk meg számítási feladatokat.
Kérdésem nem merült fel.